Rozjaśnianie włosów na ciele

Ranking najlepszych depilatorów laserowych Metody depilacji, Porady

Rozjaśnianie to jedna z metod radzenia sobie z niechcianymi włoskami. Opiera się na założeniu, że jasne włoski są niewidoczne. Metoda ta ma wiele zalet – przede wszystkim, nie występuje tu problem wrastania włosków, czy też twardych, mocnych włosków, jakie odrastają po goleniu. Jednak nie wszystkie kobiety będą w pełni usatysfakcjonowane tym sposobem: w słońcu, na plaży, nawet jasne włoski będą doskonale widoczne, więc jeśli marzysz o idealnej gładkości, lepiej zdecyduj się na depilację.

Dla kogo więc odpowiednia jest taka metoda? Na pewno dla kobiet, którym nie zależy o idealnie gładkim ciele, a chcą sobie zapewnić estetyczny wygląd, bez uciążliwej depilacji. Rozjaśnianie włosów jest czynnością dość prostą. Ponadto włoski po takim zabiegu są miękkie i delikatne.

Rozjaśnianie włosów idealne jest w przypadku miejsc, których nie chcemy często golić, a mamy lekko widoczny zarys owłosienia. Np. – wąsik nad górną wargą. Jeżeli nie jest on bardzo drażniący, lepiej nie zaczynać z depilacją, bo z pewnością będzie on kłopotliwy do usuwania. Dlatego warto spróbować rozjaśnić włoski, tak, by stały się prawie niewidoczne. Potem trochę pudru – i efekt znakomity. Jednak dobre rezultaty będzie trudno osiągnąć w przypadku dłuższych i gęstszych włosków nad wargą.

Szczególnie mocno chwalą sobie tę metodę kobiety z hirsutyzmem, czyli nadmiernym owłosieniem ciała. Żadna z nas przecież nie chciałaby golić czy depilować całego ciała. Oczywiście, obszary które każda kobieta decyduje – jak najbardziej, ale notoryczne usuwanie ciemnych włosków na rękach, brzuchu, plecach czy pośladkach mogłoby być bardzo uciążliwe. A przecież każdy człowiek ma włosy na rękach – więc kwestia polega tylko na tym, by były one jak najjaśniejsze.

Jak możemy rozjaśnić włoski? Najbardziej popularnym sposobem jest woda utleniona. Należy z nią jednak uważać, gdyż może ona także wybielić skórę bądź pozostawić na niej lekkie plamy. Najlepiej jest przemywać nią delikatnie owłosioną skórę kilka razy na dzień, aż do uzyskania odpowiedniego efektu. Można spróbować także utleniających tabletek (Pertlenon), o działaniu bakteriobójczym, odwadniającym i wybielającym. Mają one silniejsze działanie utleniające niż zwykła woda utleniona. Tabletki takie można kupić w aptece w cenie ok. 5 złotych. Dla bardziej wymagających polecamy profesjonalny preparat do rozjaśniania włosów Sally Hansen, Creme Hair Bleach. Rozjaśnia on nawet najciemniejsze i najgrubsze włoski, dopasowując je do koloru skóry. Jest przy tym łagodny dla skóry dzięki zawartości aloesu.

  • Autor: Asia
  • Data: 22 sty
  • Komentarze: 1
  • Napisał: Iwona
    Kwiecień 25th, 2013 09:23

    Woda utleniona w tabletkach rzeczywiście była świetna i to nie tylko do włosów. Niestety, jest już niedostępna, jak wiele innych najprostszych i najtańszych leków.

Dodaj komentarz