Pozbyć się wąsika

Ranking najlepszych depilatorów laserowych Depilacja woskiem

Różne są typy urody, i każda z kobiet jest piękna na swój sposób, jednakże wąsik na twarzy kobiety nie ma prawa bytu. Zabija on bowiem delikatną kobiecą urodę. Dlatego kobiety, które zostały hojnie obdarzone przez naturę owłosieniem, przeklinają szczególnie te niechciane włoski na twarzy. Twarz kobiety powinna być bowiem nieskazitelnie gładka, a wszyscy dobrze wiemy, jak drażniące może być częste golenie się. Typowy męski „dwudniowy” zarost także nie wchodzi w rachubę, tak więc usuwanie włosków musi być naprawdę regularne i dokładne. A skóra nad górną wargą jest tak delikatna, że większość sposobów depilacji się po prostu nie nadaje – chyba, że przez 24 godziny chcesz mieć wyraźnie zaczerwieniony wąsik!

Skąd się on bierze?

Jeżeli nad górną wargą masz wyraźnie widoczny wąsik, zapewne zadajesz sobie pytanie, dlaczego właśnie Tobie się to trafiło. Zarost jest przecież typowo męską cechą, i większość z Pań nie ma takich problemów. Trzeba wiedzieć jednak, że owłosienie zależne jest od poziomu hormonów: zwykle brunetki mają więcej testosteronu niż blondynki, stąd także ciemniejszy meszek nad górną wargą.

Wąsik może także pojawić się nagle, nawet jeśli wcześniej Twoja buzia była gładka, a to wskutek wahań hormonalnych – np. przy menopauzie, lub jako efekt uboczny niektórych leków.

Jak skutecznie pozbyć się wąsika?

Maszynkę do golenia pozostaw swojemu mężczyźnie. Chyba, że zazdrościsz mu drapiącego zarostu, jaki on z pewnością ma. Pamiętaj, że raz zgolone włoski odrosną bardziej widoczne i szorstkie, a to ponieważ końcówki włosków będą zaostrzone. Golenie ponadto jest mało skuteczną metodą ponieważ usuwa włoski tuż nad powierzchnią skóry, przez co odrastają one wprost błyskawicznie.

Lepszym rozwiązaniem będzie tutaj krem do depilacji, który usunie włoski bezboleśnie, łagodnie, a efekt utrzyma się nieco dłużej niż po goleniu. Niestety, tylko nieco dłużej. Dla bardziej trwałego efektu sięgnij po wosk do depilacji twarzy. Możesz kupić w drogerii specjalne plastry do depilacji wąsika. Są mniejsze niż zwykłe i ułatwiają udaną depilację. Efekt utrzyma się nawet do 4 tygodni, ale pamiętaj, że Twoja skóra będzie bardzo podrażniona. Dlatego najlepiej wykonaj taki zabieg przed snem, i po jego wykonaniu sięgnij po specjalny balsam po depilacji dla skóry delikatnej, by w ciągu nocy skóra zdążyła się trochę zregenerować.

Najlepiej – na stałe

Tak czy siak, jednak wąsik u kobiet jest najbardziej uciążliwym typem niechcianego owłosienia. Dlatego jeśli jest naprawdę widoczny i bez depilacji się nie obejdzie, wybierz depilację laserową, aby skutecznie pozbyć się problemu na stałe. Zwłaszcza, że mówimy tutaj o delikatnym i niewielkim obszarze, którego depilacja będzie mniej kosztowna, a bardziej skuteczna!

  • Autor: Asia
  • Data: 27 lip
  • Komentarze: brak
Dodaj komentarz